Bankovní půjčka - recenze

Bankovní instituce musí splňovat přísná pravidla pro poskytování finančních služeb, dohlíží na ně ČNB a z hlediska bezpečnosti jsou tak bankovní půjčky tou nejlepší volbou. Žadatelé bankovních půjček se tak nemusí obávat nekalých praktik nebo podezřelých a nevýhodných smluv. V dnešní době se i banky snaží nabídnout sjednání půjčky online, bez nutnost chodit na pobočku.

kolektiv

Výhody bankovní půjčky

Kromě jistoty bezpečnosti patří k výhodám bankovní půjčky především možnost získat peníze, i v řádech milionů, s malou úrokovou sazbou a také za výhodnější podmínek oproti nebankovní sféře.

Tyto výhody jsou vykoupeny mnohem větší kontrolou žadatelů, a to hlavně u vyšších hodnot půjček. Podmínky získání půjčky jsou přísné, zkoumá se bonita a schopnost žadatele půjčku splatit. Každá žádost musí být doložena potvrzením o příjmu, bezdlužností a nezřídka je nutné u větších částek zajistit bankovní půjčku nemovitostí.

Pro koho jsou určeny bankovní půjčky

Požádat o bankovní půjčku se určitě vyplatí v případě, kdy potřebujete větší částku s co nejnižším úrokem a chcete splácení rozložit na delší dobu, zároveň nemáte žádné dluhy ani záznam v registru dlužníků a máte trvalé zaměstnání nebo jste podnikatel a můžete tak doložit daňové přiznání.

V které bance si půjčit?

V bankovní sféře není taková konkurence jako u nebankovek, ale i tak nemusí být lehké se rozhodnout. Nelze jednoznačně říct která bankovní půjčka je nejvýhodnější. Konkrétní nabídka závisí na vašich požadavcích – na hodnotě půjčky, její délce a vaší bonitě. Do hry vstupují také aktuální akční nabídky bank, je dobré o nich vědět.

Je dobré využít různých online srovnávačů bankovních půjček, sledovat aktuální nabídku v podobě reklamních spotu v televizi, které vždy oznámí akce na nové půjčky, anebo si najít čas, obejít banky či jejich webové stránky a jednotlivé nabídky porovnat mezi sebou.

Datum vložení: 24.10. 2017

pani

RYCHLÁ PŮJČKA

Potřebujete peníze rychle v hotovosti, nebo na účet? Rychlá půjčka umí pomoci už za několik minut či hodin.

kolektiv

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Rychlejší nebankovní půjčka, která je dostupnější pro více žadatelů než půjčka z banky. Jaké jsou její přednosti a nedostatky?

rpsn

Podle čeho recenzovat půjčky? RPSN je hlavní ukazatel

Nejčastějším ukazatelem pro porovnání půjček je parametr RPSN – je to zkratka Roční Procentuální Sazby Nákladů. Ten ukazuje jak je půjčka ve skutečnosti drahá.

Na co si dát pozor při výběru půjčky?

Výběr poskytovatele půjčky je rozhodující. Na co se zaměřit? Minimálně zkuste dodržet těchto několik základních pravidel abyste předešli rizikům půjček a měli klidné spaní.

pani

RIZIKA PŮJČEK a jak se jim vyhnou?

Každá půjčka představuje určité riziko. Jak se nedostat do problémů a na co si dát pozor. Předcházejte rizikům, zadlužení a neriskujte exekuci.