P2P půjčka od lidí - recenze

Levnější a dostupnější alternativa ke klasickým půjčkám je P2P půjčka od lidí, která funguje na platformě přímého půjčování mezi lidmi. Peníze neposkytuje banka, ani nebankovní společnost ale kapitálem zde jsou úspory běžných lidí, kteří chtějí zhodnocení. Výhodou pro žadatele o půjčku je pak levnější půjčka, která nemá tak vysoké náklady na svého provozovatele - tedy například banku a její poplatky. Může být také dostupnější, záeží na tom, zda se najdou investoři ochotní půjčit i rizikovějším lidem s problematickým příjmem či registrem. Zájem je také o refinancování půjček, kdy lidé nahradí drahou půjčku levnější.

pani

P2P půjčka spojuje nabídku a poptávku

P2P půjčka je internetová platforma, která spojuje nabídku a poptávku po půjčkách. Na jedné straně vstupují ti, kteří mají volné peníze a chtějí investovat - za úrok poskytnout své úspory těm, kteří hledají půjčku. Na druhé straně jsou žadatelé o půjčku, kteří o sobě zadají informace o své finanční situaci a jakou půjčku hledají. Platforma pak slučuje nabídky a poptávky, ale nejen to. Na jednu půjčku vstupují peníze několika investorů. Tím se snižuje riziko pro investory.

Miliony měsíčně

Nejedná se přitom o úplně zanedbatelný tržní segment. Podle posledních zpráv si lidé mezi sebou takto půjčí několik set miliónů korun ročně. Tento trh stále roste ruku v ruce s tím, jak se další a další lidé dozvídají o této možnosti půjčování peněz. Do budoucna se očekává další nárůst.

Jak to funguje?

Žadatel o půjčku napíše vstupní informace jako je výše a účel půjčky, osobní informace a to jak je na tom s příjmy. DLužník obdrží rating a je k dispozici pro nabídky věřitelů

Zonky půjčka

Jednou z nejznámějších platforem pro půjčky od lidí je Zonky. Nabízí se zde půjčky do půl milionu korun. Splatnost 6 až 84 měsíců. Zonky je známá půjčka především díky televizním reklamám. Půjčit si lze na cokoliv. Mezi lidmi stále více oblíbená platforma Zonky zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Je to alternativa k bankovním půjčkám a řešení pro ty, co si nechtějí půjčit u nebankovní instituce. Zonky je jakýmsi zprostředkovatelem mezi těmi, kteří hledají půjčku za výhodný úrok a těmi kteří hledají zhodnocení pro své úspory. Hodnota půjčky může pohybovat od 20.000 do 500.000 korun se splatností od 6 měsíců do 7 let. Zonky je známá půjčka především díky televizním reklamám. Půjčit si lze na cokoliv.

Bankerat

Jednu z prvních P2P půjček u nás přinesl Bankerat. Díky němu lze vynechat banku a půjčit si bez prostředníka, který půjčku prodražuje.

Datum vložení: 24.10. 2017

pani

RYCHLÁ PŮJČKA

Potřebujete peníze rychle v hotovosti, nebo na účet? Rychlá půjčka umí pomoci už za několik minut či hodin.

kolektiv

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Rychlejší nebankovní půjčka, která je dostupnější pro více žadatelů než půjčka z banky. Jaké jsou její přednosti a nedostatky?

rpsn

Podle čeho recenzovat půjčky? RPSN je hlavní ukazatel

Nejčastějším ukazatelem pro porovnání půjček je parametr RPSN – je to zkratka Roční Procentuální Sazby Nákladů. Ten ukazuje jak je půjčka ve skutečnosti drahá.

Na co si dát pozor při výběru půjčky?

Výběr poskytovatele půjčky je rozhodující. Na co se zaměřit? Minimálně zkuste dodržet těchto několik základních pravidel abyste předešli rizikům půjček a měli klidné spaní.

pani

RIZIKA PŮJČEK a jak se jim vyhnou?

Každá půjčka představuje určité riziko. Jak se nedostat do problémů a na co si dát pozor. Předcházejte rizikům, zadlužení a neriskujte exekuci.