PODLE ČEHO RECENZOVAT PŮJČKY? RPSN JE HLAVNÍ UKAZATEL

Nejčastějším ukazatelem pro porovnání půjček je parametr RPSN – je to zkratka Roční Procentuální Sazby Nákladů. Ten ukazuje jak je půjčka ve skutečnosti drahá. Obsahuje totiž nejen úroky, ale všechny ostatní poplatky s půjčkou spojené.

rpsn

Je ze zákona povinné tento údaj zveřejňovat v nabídkách, v reklamách, v letácích a všude tam, kde se půjčky nabízejí, právě proto, aby měli klienti okamžitě jasnou představu o ceně půjčky. Kalkulačku pro výpočet RPSN najdete např. na webu České národní banky, kde si ji může každý stáhnout zdarma.

Sledovat údaj o výši úroku nestačí. U některých nebankovních společností může hodnota RPSN dělat i několik set procent, což vypovídá o solidnosti firmy. Proto je dobré se na tento parametr půjčky zaměřit a jednotlivé nabídky na půjčku mezi sebou porovnat právě díky hodnotě RPSN - čím bude hodnota menší, tím více bude úvěr výhodnější.

Datum vložení: 24.10. 2017

rpsn

Podle čeho recenzovat půjčky? RPSN je hlavní ukazatel

Nejčastějším ukazatelem pro porovnání půjček je parametr RPSN – je to zkratka Roční Procentuální Sazby Nákladů. Ten ukazuje jak je půjčka ve skutečnosti drahá.

Na co si dát pozor při výběru půjčky?

Výběr poskytovatele půjčky je rozhodující. Na co se zaměřit? Minimálně zkuste dodržet těchto několik základních pravidel abyste předešli rizikům půjček a měli klidné spaní.

pani

RIZIKA PŮJČEK a jak se jim vyhnou?

Každá půjčka představuje určité riziko. Jak se nedostat do problémů a na co si dát pozor. Předcházejte rizikům, zadlužení a neriskujte exekuci.