Na co si dát pozor při výběru vhodné půjčky

Dospěli jste k rozhodnutí, že potřebujete půjčku? Čeká na Vás ještě jednou důležité rozhodnutí a jakou a od koho si ji vezmete. Výběr poskytovatele je rozhodující. Na co se zaměřit? Minimálně zkuste dodržet těchto několik základních pravidel abyste předešli rizikům půjček.

Stabilní poskytovatel

Při výběru poskytovatel půjčky se zaměřte na ty, kteří na trhu působí déle a mají historii, kterou je možno si ověřit. Preferujte známější a větší společnosti.

Volte nejnižší RPSN

Jak bude půjčka drahá a kolik přeplatíte Vám sdělí parametr, kteý se nazývá RPSN – Roční procentní sazba nákladů. Zahrnuje nejen úroky, ale i další poplatky. Menší hodnota RPSN je výhodnější než vyšší.

Reference na půjčku

Zkuste si najít co nejvíce referencí a zkušeností od těch, kdo již půjčku čerpali. Jsou spokojení, nebo spíše jsou zklamaní?

Pozor na nereálné sliby

Pozor na podezřele výhodné nabídky a přísliby půjček úplně každému i když nemají žádné příjmy, záznamy v registru ani majetek. Takové půjčky zavání podvodem a pravděpodobně z Vás chtějí vymámit jen poplatek za půjčky.

Vždy čtěte smlouvu

Nepodepisujte smlouvu aniž jste si ji důkladně a v klidu přečetli. Smlouva je dokument, který zavazuje obě strany. V případě sporu se z něj vychází a platí, co je psáno, to je dáno. Něco jiného někdy někdo něco tvrdí, ale právní váhu má jen to co je sjednáno smlouvou.

Mějte přehled o všech nákladech půjčky

Dbejte na to, aby věděli o všech poplatcích a nákladech, které se s půjčkou pojí. Je důležité aby jste všemu rozuměli a nepřekvapili Vás případné poplatky, se kterými jste nepočítali. Může Vám to nabourat finanční zdraví.

Opravdu se bez půjčky neobejdete?

Půjčka nejsou jen radosti, ale může přinést taky pořádné starosti, pokud ji nebudete schopni zvládat splácet. V krajním případě může vést až k exeukuci, či osobnímu bankrotu.

Datum vložení: 24.10. 2017

rpsn

Podle čeho recenzovat půjčky? RPSN je hlavní ukazatel

Nejčastějším ukazatelem pro porovnání půjček je parametr RPSN – je to zkratka Roční Procentuální Sazby Nákladů. Ten ukazuje jak je půjčka ve skutečnosti drahá.

Na co si dát pozor při výběru půjčky?

Výběr poskytovatele půjčky je rozhodující. Na co se zaměřit? Minimálně zkuste dodržet těchto několik základních pravidel abyste předešli rizikům půjček a měli klidné spaní.

pani

RIZIKA PŮJČEK a jak se jim vyhnou?

Každá půjčka představuje určité riziko. Jak se nedostat do problémů a na co si dát pozor. Předcházejte rizikům, zadlužení a neriskujte exekuci.